Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Ośrodek Pomocy Społecznej w Karnicach
System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Nieodpłatna pomoc prawna w gminie Karnice

Od 12 lipca 2021 r. zostaje przywrócona obsługa bezpośrednia w punktach nieodpłatnych porad prawnych na terenie powiatu gryfickiego. Skorzystanie z porady jest możliwe po wcześniejszej rejestracji.

Z nieodpłatnej pomocy prawnej może skorzystać osoba, która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej. Osoba uprawniona, przed uzyskaniem nieodpłatnej pomocy prawnej, składa pisemne oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej. Z nieodpłatnej porady prawnej może skorzystać również osoba fizyczna prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą niezatrudniająca innych osób w ciągu ostatniego roku – dodatkowo składa oświadczenie o niezatrudnianiu innych osób w ciągu ostatniego roku oraz dokumenty wymagane art. 37 ust. 1 ustawy z dnia 30 kwietnia 2004 r. o postępowaniu w sprawach dotyczących pomocy publicznej.

 Nieodpłatna pomoc prawna obejmuje:

1) poinformowanie o obowiązującym stanie prawnym oraz o przysługujących prawach i obowiązkach, w tym w związku z toczącym się postępowaniem przygotowawczym, administracyjnym, sądowym lub sądowo-administracyjnym

2) wskazanie osobie uprawnionej sposobu rozwiązania jej problemu prawnego

3) sporządzenie projektu pisma w sprawach, o których mowa w pkt. 1 i 2, z wyłączeniem pism procesowych w toczącym się postępowaniu przygotowawczym lub sądowym i pism w toczącym się postępowaniu sądowo-administracyjnym,

4) nieodpłatną mediację

5) sporządzenie projektu pisma o zwolnienie od kosztów sądowych lub ustanowienie pełnomocnika z urzędu w postępowaniu sądowym lub ustanowienie adwokata, radcy prawnego, doradcy podatkowego lub rzecznika patentowego w postępowaniu sądowo-administracyjnym oraz poinformowanie o kosztach postępowania i ryzyku finansowym związanym ze skierowaniem sprawy na drogę sądową.

Na terenie Gminy Karnice punkt porad prawnych  czynny będzie w każdy piątek w godzinach 12:00-16:00 w siedzibie Gminnego Klubu Kultury w Karnicach, ul. Osiedlowa 18. 

  Aby skorzystać z porady należy najpierw dokonać rejestracji:

  1. pod nr telefonu 91 38 430 48 (od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30)
  2. przez stronę: https://np.ms.gov.pl
  3. na adres e-mail: npp@gryfice.pl

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Katarzyna Jagielska 21-07-2021 10:53:31
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Katarzyna Jagielska 21-07-2021
Ostatnia aktualizacja: Katarzyna Jagielska 21-07-2021 10:54:06