Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Ośrodek Pomocy Społecznej w Karnicach
System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Program - opieka wytchnieniowa

Ośrodek Pomocy Społecznej w Karnicach zamierza przystąpić do programu pod nazwą „Opieka wytchnieniowa” edycja 2022 realizowanego w ramach Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. W tym celu niezbędne jest rozeznanie potrzeb wśród mieszkańców gminy Karnice.

Celem głównym Programu Opieka wytchnieniowa – edycja 2022 jest wsparcie członków rodzin lub opiekunów, którzy wymagają wsparcia w postaci doraźnej, czasowej przerwy w sprawowaniu bezpośredniej opieki nad:

1) dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności,

2) osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności,

– poprzez możliwość uzyskania doraźnej, czasowej pomocy w formie usług opieki wytchnieniowej.

Wsparciem mogą zostać objęte osoby niekorzystające z innych form usług w miejscu zamieszkania.

Kryteria kwalifikacji do udziału w programie:

– Aktualne orzeczenie o niepełnosprawności lub orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności lub inne orzeczenie równoważne dołączone do karty zgłoszenia.

– Liczba punktów przyznanych w karcie oceny stanu dziecka/osoby niepełnosprawnej wg zmodyfikowanej skali FIM (od 0 do 75 punktów).

O zakwalifikowaniu do programu decyduje kolejność złożonych wniosków oraz liczba punktów przyznanych w karcie oceny stanu dziecka/osoby niepełnosprawnej wg zmodyfikowanej skali FIM.

W celu zapewnienia kompleksowości udzielanego wsparcia w karcie zgłoszenia do „Programu opieka wytchnieniowa” – edycja 2022 należy wskazać usługi, z których chce korzystać opiekun.

Prosimy uprzejmie mieszkańców Gminy zainteresowanych uzyskaniem wsparcia w postaci świadczenia usługi wytchnieniowej o wypełnienie karty zgłoszeniowej wraz z załącznikiem.

Termin naboru wniosków:

Wnioski przyjmowane będą do dnia 19 października 2021r. do godz.15:00 w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Karnicach lub drogą elektroniczną na adres e-mail: ops@karnice.pl.

 

 

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Katarzyna Jagielska 12-10-2021 14:34:49
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Katarzyna Jagielska 12-10-2021
Ostatnia aktualizacja: Katarzyna Jagielska 12-10-2021 14:34:49