Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Ośrodek Pomocy Społecznej w Karnicach
System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Pomoc dla Ukrainy

Trwa rosyjska napaść na Ukrainę. Wszyscy wierzymy w to, że koszmar naszych sąsiadów zakończy się jak najszybciej. Jeszcze tak niedawno gościliśmy w naszej gminie ukraińską młodzież, która w ramach polsko-ukraińskiej wymiany przyjechała do Janowa. Dziś Ci sympatyczni nastolatkowie obawiają się o swój kraj i życie. Wyrażamy solidarność ze wszystkimi obywatelami Ukrainy. Tymi którzy walczą w swojej ojczyźnie oraz tymi, którzy mieszkają wśród nas w Gminie Karnice.

To jak bardzo sytuacja na Ukrainie poruszyła mieszkańców Polski i świata widać m.in. w mediach społecznościowych. Od dwóch dni media wypełnione są gestami solidarności z Ukrainą m.in. za pomocą zdjęć, grafik, słów wsparcia. Właśnie w internecie wielu polskich kierowców ogłasza pomoc w transporcie uciekającym obywatelom Ukrainy, a właściciele mieszkań na wynajem pomoc zakwaterowaniu. Prowadzone są wszelkiego rodzaju zbiórki zarówno żywności, krwi jak i pieniędzy. Również operatorzy sieci komórkowych udzielają wsparcia poprzez darmowe połączenia na Ukrainę, a sieć sklepów Biedronka bezzwrotnym bonem wspiera swoich ukraińskich pracowników.

Jeśli zastanawiasz się, jak Ty możesz pomóc Ukraińcom w tej ciężkiej sytuacji, poniżej podajemy linki do zbiórek:

- siepomaga: https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_source=google&utm_medium=cpc&ts=adw-pomocukrainie&gclid=Cj0KCQiAmeKQBhDvARIsAHJ7mF5UeyRw-34apUoXWGDtf4w2WvouAVHjC_gcf3h_1EX9GdftfTFk04EaAssdEALw_wcB

- zrzutka.pl: https://zrzutka.pl/razemdlaukrainy

https://zrzutka.pl/ba64zt

- pomagam.pl : https://pomagam.pl/solidarnizukraina

https://www.pah.org.pl/wplac/?form=ukraina

W obliczu działań wojennych na Ukrainie Fundacja Świętego Mikołaja apeluje o solidarność i wsparcie dla dzieci. Przekaż darowiznę on-line: mikolaj.org.pl/Ukraina lub na konto: Fundacja Świętego Mikołaja numer: 37 2130 0004 2001 0299 9993 0002 z dopiskiem: darowizna na pomoc dzieciom na Ukrainie.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Katarzyna Jagielska 01-03-2022 09:16:40
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Katarzyna Jagielska 01-03-2022
Ostatnia aktualizacja: Katarzyna Jagielska 01-03-2022 09:16:40